KRAKÓW

W poszukiwaniu krakowskich bazgrołów cz.7

Ostatni wpis o krakowskich bazgrołach pojawił się dawno temu – przyznaję 😉 W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam kilka przykładów krakowskiego streetart’u, które szczególnie skradły moje serduszko w ostatnim czasie. Mega się cieszę, że przykłady tego rodzaju sztuki coraz częściej pojawiają się na krakowskich ulicach.

Ulica Mogilska

Przy ulicy Mogilskiej 43 znajdziecie dwa ciekawe, kolorowe murale – pierwszy z nich (geometryczny) powstał w przejściu do nowego biurowca, drugi znajduje się na ścianie budynku od strony Ronda Mogilskiego.

Rondo Mogilskie

Pod koniec roku 2020 przy Rondzie Mogilskim pojawił się kolejny kolorowy mural. Jego wykonawcą jest Marcin Nawrocki, jeden z pomysłodawców projektu „101 Murali dla Krakowa”. Ma on symbolizować inicjatywy i konsultacje społeczne przy realizacji różnych projektów miejskich. Znajdziemy tam m.in. czerwone róże Nowej Huty na Alei Róż, Ekospalarnię odpadów, seniora z wnuczką symbolizujących więzi międzypokoleniowe czy Ogród społeczny Salwator.

Skład Solny – Podgórze w Krakowie

W grudniu 2020 roku powstał również warty zobaczenia mural na tyłach Składu Solnego, autorstwa Mikołaja Rejsa.

Okolice Kraków Stare Miasto

Pierwszy mural, który znajduje się obecnie przy Galerii Krakowskiej, przy ulicy Pawiej, to mural reklamowy dla sklepu internetowego Moliera2. Szkoda, że jest to jedynie reklama, która zapewne wkrótce zniknie ze ściany, gdyż prezentuje się genialnie.

Drugi fajny mural zlokalizowany jest przy Dworcu Towarowym, przy ulicy Kamiennej. Niestety nie udało mi się wyszukać żadnych szczegółów na jego temat.

Moim ostatnim odkryciem je kolorowy mural przy ulicy Dolnych Młynów. Czyż nie wygląda świetnie?

Osiedle Na Kozłówce

Od 2019 roku trwa projekt p. Wojciecha Rokosza na Os. Na Kozłówce – na ścianach bloków pojawiają się wizerunki ptaków, które są niewątpliwą ozdobą osiedla.

Dębniki

Spacerując po Dębnikach warto podejść do Parku Dębnickiego. Na wejściu czeka kolorowy mural, autorstwa Mikołaja Rejsa, Mateusza Tomyślaka i Graffunk.

Nowa Huta

Pierwszym przykładem streetart’u, który chciałabym Wam zaprezentować jest, znajdujący się w okolicy Ronda Czyżyńskiego (al. Pokoju 80), mural Pieksart, przedstawiający Dartha Vadera. Powstał on w maju 2021 roku i zdecydowanie jest punktem wartym odwiedzenia przez wszystkich fanów Gwiezdnych wojen.

Kolejny mural ma już swoje lata – powstał bowiem w 2019 roku. Nie pokazywałam go Wam jeszcze, co warto nadrobić. Mural jest autorstwa p. Kamila Kuzko i Pawła Kowala. Znajduje się na siedzibie SKOK-u przy Ujastek 3.

W ostatnim czasie w Krakowie powstaje coraz więcej przykładów streetart’u. Mega się z tego powodu cieszę, bo bardzo lubię ten rodzaj sztuki. A Wy? Udało Wam się w ostatnim czasie odkryć jakieś ciekawe murale w swoim mieście?

Jedna myśl na temat “W poszukiwaniu krakowskich bazgrołów cz.7

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s