INNE

Książkowe inspiracje- maj.

Zapraszam Was dzisiaj na recenzję trzech książek, które miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Wam one do gustu i znajdziecie wśród nich coś, co Was zaciekawi. 🙂

książkowe inspiracje maj

„Dylemat” B.A. Paris

Do tej pory miałam raz styczność z tą autorką, podczas czytania jej powieści, „Pozwól mi wrócić”. Poprzednia książka tak bardzo mi się spodobała, że ucieszyłam się z możliwości przeczytania najnowszej pozycji B.A. Paris.

Główni bohaterowie książki „Dylemat” to małżeństwo, Adam i Livia, z dwójką, stojących u progu dorosłości, dzieci. Po licznych przeciwnościach losu, problemach finansowych, wreszcie zaczynają wychodzić na prostą. Livia za niedługo kończy czterdzieści lat i, z tej okazji, pragnie zorganizować, od dawna wymarzone, huczne przyjęcie urodzinowe. Ten dzień mają świętować z nią wszyscy najbliżsi, poza jej córką, która studiuje zagranicą. Mimo że ma być to uroczystość idealna, oboje małżonkowie mają przed sobą sekrety, z którymi chcą zaczekać do zakończenia przyjęcia. Mają świadomość, że zdradzenie ich może zmienić ich życie na zawsze.

Pomysły na kreatywne spędzenie czasu w domu.

Pozycja, mimo że pełna rozterek i przemyśleń bohaterów, pisana jest lekkim językiem, a dzięki budowanemu napięciu, czytelnik nie jest w stanie oderwać się od toczącej się akcji. Mimo że „Pozwól mi wejść” było dla mnie historią bardziej rozbudowaną, „Dylemat” nie pozostaje za nim daleko w tyle. Autorka skłania nas tutaj do refleksji na temat tego, czy kłamstwo wśród najbliższych, nawet w słusznej sprawie, to dobre rozwiązanie.

„Za zamkniętymi drzwiami” B.A. Paris

Kiedy skończyłam „Dylemat” stwierdziłam, że muszę obowiązkowo zapoznać się z najbardziej znaną książką B.A. Paris „Za zamkniętymi drzwiami”. Kiedy przesyłka do mnie dotarła, „pochłonęłam” ją praktycznie w jeden wieczór. Mimo to, z tych trzech pozycji autorki, które czytałam, umieściłabym ją chyba na ostatnim miejscu.

Książka opowiada historię idealnego wręcz małżeństwa, Grace i Jacka. On bogaty, przystojny, szarmancki, ona piękna, utalentowana i zawsze uśmiechnięta- wśród znajomych budzą lekką zazdrość, ale i podziw. Nikt jednak tak naprawdę nie wie, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, kiedy pozostają sami…

Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris

Książkę, jak wspomniałam wcześniej, czyta się bardzo szybko. Mimo że sama historia czy bohaterowie napisani są bardzo ciekawie (zwłaszcza postać psychopatycznego Jacka), raziły mnie niektóre, trochę absurdalne, kwestie. Poza małymi niedociągnięciami, jest to fajna pozycja na długi letni dzień. Wydaje mi się, że warto po nią sięgnąć. Powiem jednak szczerze, że po tych wszystkich pozytywnych recenzjach i komentarzach, spodziewałam się chyba po prostu czegoś więcej.

„Siostra słońca” Lucinda Riley

Na koniec, pozycja najdłuższa, mająca bowiem prawie 700 stron, książka „Siostra słońca” Lucindy Riley. Kiedy dostałam propozycje jej zrecenzowania, nie wiedziałam, że jest to szósta już część cyklu „Siedem sióstr”. Mimo to, nie znając kompletnie fabuły poprzednich książek, czytało mi się ją bardzo dobrze.

Książka opowiada historię Elektry, szóstej i najmłodszej córki adoptowanej przez tajemniczego Pa Salta. Dziewczyna jest 26-letnią, piękną, bogatą i znaną modelką mieszkającą w Nowym Yorku. Wydawać by się mogło, że jej życie jest idealne. Mimo to śmierć ojca oraz inne niepowodzenia w życiu sprawiają, że sięga po alkohol i narkotyki i zaczyna się staczać. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje list od kobiety, która twierdzi, że jest jej biologiczną babcią.

Siostra słońca Lucinda Riley

Po przeczytaniu tej książki, chętnie sięgnę po poprzednie części z tego cyklu. Historia oraz bohaterowie tutaj przedstawieni są barwni, ciekawi, fajnie napisani. Bardzo podobał mi się zabieg łączenia teraźniejszości z przeszłością- poza podróżą w czasie, przenosimy się z bohaterami w różne części świata. Jest to lekka pozycja, od której ciężko się oderwać. Zdecydowanie ją Wam polecam! 🙂

 

 

2 myśli na temat “Książkowe inspiracje- maj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s