PODRÓŻE

Najbardziej instagramowe miejsca w Londynie.

Londyn jest to jedno z najbardziej inspirujących i ciekawych miast, które miałam okazję odwiedzić. Pełno tutaj wyjątkowych muzeów, urokliwych knajp, nietypowych atrakcji czy niesamowitych zaułków. Jest to też idealne miejsce na sesje zdjęciowe. Poniżej przedstawiam Wam listę lokalizacji, które są świetnymi spotami do zdjęć. Warto też pamiętać, że w Londynie, nawet zwykła ulica może zrobić wrażenie w social mediach, podczas spacerów miejcie więc oczy dookoła głowy 😉

Kawiarnia Peggy Porshen

Jedna z najbardziej instagramowych kawiarni w Londynie. Znajduje się ona w dwóch lokalizacjach – Chelsea oraz Belgravia. Jest to idealne miejsce na angielską herbatę oraz pyszny deser.

Tower Bridge

Chyba jedno z najbardziej kultowych miejsc w Londynie. Jeśli chcecie zrobić tutaj fajne zdjęcie, poczekajcie na przejazd jednego ze sławnych czerwonych autobusów 😉

Muzeum Historii Naturalnej

Piękne wnętrze, a przy tym wystawa zapierająca dech w piersiach. Zarezerwujcie sobie co najmniej 2-3 godziny, aby zobaczyć wszystkie ciekawe eksponaty. Ludzi jest od groma, ale warto chwilę poczekać na zrobienie fajnego zdjęcia 😉 Wstęp jest bezpłatny.

Muzeum Brytyjskie

Kolejne świetne muzeum, w którym znajdziecie wiele inspirujących spotów do zdjęć. Podobnie, jak w przypadku Muzeum Historii Naturalnej, wstęp jest bezpłatny.

Notting Hill

Jedno z najbardziej kolorowych i urokliwych części Londynu. Zdecydowanie polecam Wam odwiedzić Portobello Road, Westbourne Park oraz Lancaster Road.

Neal’s Yard

Od dawna chciałam zobaczyć ten kolorowy zaułek. Nie jest on wielki, jednak robi spore wrażenie.

Trafalgar Square

Jeden z najbardziej znanych placów w Londynie. Znajduje się na nim Kolumna Nelsona otoczona czterema lwami, upamiętniająca zwycięstwo Anglików w bitwie morskiej pod Trafalgarem w 1805 roku. Jest też przepiękny budynek galerii National Gallery, który świetnie prezentuje się jako tło do zdjęć.

St Dunstan in the East Church Garden

Tajemniczy ogród znajdujący się w centrum Londynu, zaraz przy kościele św. Dunstana. Mimo że był on kilkukrotnie niszczony przez pożary czy przez bombardowanie podczas II wojny światowej, wygląda niesamowicie! Zdecydowanie podejdźcie tutaj, kiedy będziecie wybierać się do Sky Garden czy Tower Bridge.

Wisterie w Londynie

Moja wizyta przypadła na czas kwitnienia wisterii. Marzyłam, aby zobaczyć Londyn w tym czasie, gdyż rośliny te wyglądają obłędnie na tle kolorowych kamienic. Największe wrażenie zrobiły na mnie szczególnie dwie lokalizacje: Bedford Gardens oraz Farm Girl.

Westminster Abbey

Niedaleko Big Bena mieści się Opactwo Westminsterskie z niesamowitą Katedrą Kanterberyjską, wpisaną do księgi Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno na żywo, jak i na zdjęciach wygląda obłędnie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s