KRAKÓW

Ogród świateł w Krakowie. Królewna Śnieżka.

Od 5 listopada 2021 r. na terenie Krakowa znowu pojawił się Bajkowy Ogród Świateł. Podobnie, jak w zeszłym roku, miałam okazję go odwiedzić. Czy warto wybrać się na wystawę “Królewna Śnieżka”? Serdecznie zapraszam Was na moją recenzję.

Ogród świateł w Krakowie – informacje praktyczne

Ogród świateł, podobnie jak w roku poprzednim, znajduje się na terenie Ogrodu doświadczeń im. St. Lema, przy Alei Pokoju 68 (zaraz naprzeciwko centrum handlowego M1). Dojechać można do niego samochodem (parking znajduje się m.in. zaraz przy M1) lub komunikacją miejską – pod sam Ogród dojeżdżają linie tramwajowe nr 1, 14, 22 (przystanek to M1 Aleja Pokoju).

W roku poprzednim motywem przewodnim wystawy była “Alicja w Krainie Czarów” (więcej o zeszłorocznej wystawie możecie przeczytać tutaj). W tym roku na wystawie znajdują się instalacje nawiązujące do bajki “Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Wystawa otwarta jest od 5 listopada 2021 roku do 27 lutego 2022 roku. Obecnie można ją odwiedzać codziennie w godzinach 17:00-21:00 (kasy biletowe zamykane są o 20:30).

Na terenie Ogrodu znajdują się bezpłatne toalety, wśród nich dostępna jest kabina dla osób niepełnosprawnych, w której, dodatkowo, umieszczony jest przewijak dla dzieci.

Warto pamiętać o tym, że na teren wystawy nie można wchodzić z psiakiem.

Ogród świateł Kraków – cennik

Ceny biletów do Ogrodu świateł uzależnione są od dnia, w którym wybieramy się na wystawę:

Od poniedziałku do czwartku bilety kosztują:

  • normalny: 28 złotych / os.
  • ulgowy/ rodzinny: 23 złote /os.

Od piątku do niedzieli:

  • normalny: 33 złote / os.
  • ulgowy: 28 złotych / os.
  • rodzinny: 27 złotych / os.

Dzieci poniżej 3 roku życia za wstęp płacą 1 złoty.

Bilety można zakupić na miejscu, w kasach biletowych lub na stronie internetowej krolewnasniezka.ogrodswiatel.pl. Zdecydowanie bardziej polecam Wam tą drugą opcję – kolejki do kasy potrafią być naprawdę długie.

Z informacji praktycznych – w Ogrodzie świateł nie są akceptowane bony turystyczne.

Wystawa “Królewna Śnieżka” Kraków

Wystawa odbywa się na otwartej przestrzeni 6 hektarów. Na tym terenie rozmieszczonych jest około 30 instalacji nawiązujących do słynnej bajki braci Grimm. Zwiedzający, podążając świetlnymi szlakami, mogą odkrywać losy Królewny Śnieżki, Złej Macochy, Krasnoludków oraz Księcia. Czekają na nich również inne atrakcje, m.in. świetlny labirynt, multimedialna choinka czy pokazy laserowe. 

Czy warto?

Osobiście, bardzo lubię tego typu miejsca, więc, moim zdaniem, naprawdę warto wybrać się tutaj ze znajomymi czy z pociechami. Ogród jest ciekawą atrakcją, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Mimo że nie zrobił na mnie takiego wrażenie, jak w roku poprzednim (wtedy było to coś dla mnie zupełnie nowego), cieszę się, że wybrałam się tam na spacer. Jeśli planujecie odwiedzić go bez dzieci, polecam Wam kupić bilety na jak najpóźniejszą godzinę – podczas otwarcia ogród odwiedzają tłumy, luźniej robi się koło godziny 20.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s