PODRÓŻE

Wycieczka quadami po pustyni w Dubaju – czy warto?

Będąc w Dubaju postanowiliśmy skorzystać z jednej wycieczki zorganizowanej, jaką była przejażdżka quadami po pustyni. Już kiedyś miałam okazję korzystać z tego typu atrakcji będąc w Egipcie. Bardzo miło wspominałam tą wycieczkę, jednak czy tym razem było podobnie? Serdecznie zapraszam Was do recenzji 🙂

Wycieczkę zarezerwowaliśmy wcześniej, na stronie getyourguide.pl. Już któryś raz korzystałam z oferty tej firmy i zawsze byłam bardzo zadowolona. Możliwość wykupienia takiej atrakcji wcześniej daje nam jednak poczucie jakiegoś bezpieczeństwa i nie wymusza na nas marnowania czasu na poszukiwanie odpowiedniego lokalnego biura na miejscu. Dodatkowo, GetYourGuide daje nam zwykle możliwość zrezygnowania z zakupionych biletów na 24 godziny przed realizacją, co na pewno jest dużym udogodnieniem, kiedy zmieniają nam się plany wyjazdowe.

Za wycieczkę zapłaciliśmy 320 złotych od osoby, organizowało ją lokalne biuro podróży, Excursion Point Tourism LLC. 24 godziny przed wycieczką miał skontaktować się z nami ktoś z tego biura. Kiedy nie dostaliśmy żadnej wiadomości, od razu napisaliśmy do GetYourGuide, które odpisało nam dosłownie w 15 minut, czym byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Po interwencji firmy, przedstawiciel biura skontaktował się z nami w kolejnych dwóch godzinach i przesłał nam wszystkie szczegóły dotyczące wycieczki. Mimo tego małego minusa na samym początku, biuro bardzo polecamy, gdyż wszystko zorganizowane było na bardzo wysokim poziomie!

Quadami po pustyni w Dubaju

Sama wycieczka trwała około 6 godzin. Nasz przewodnik, bardzo sympatyczny pan z Pakistanu, podjechał pod nasz hotel koło godziny 16. Po drodze zgarnęliśmy jeszcze jedną parę z Austrii i, już w pełnym składzie, ruszyliśmy w stronę pustyni. Droga zajęła nam około 50 minut.

Na miejscu mieliśmy chwilę dla siebie, na skorzystanie z toalety czy zakupienie chustek arafatek, które jednak bardzo przydają się przy tego typu atrakcjach (oczywiście zapomniałam zabrać swoich z domu, z Polski ;P). Za dwie arafatki zapłaciliśmy około 50 złotych. Po około 15 minutach mieliśmy krótkie szkolenie z funkcjonowania quada, a następnie… ruszyliśmy w teren 🙂

Poza samą przejażdżką quadem, która trwała ponad godzinę (idealnie kończyliśmy wycieczkę przy zachodzie słońca), w skład biletu wchodziła kolacja w znajdującym się nieopodal beduińskim obozowisku.

Sama kolacja była pyszna! Miała ona formę trochę szwedzkiego bufetu, w którym każdy mógł brać to, na co miał ochotę. Do wyboru, poza mięsem, było też trochę dań wegetariańskich – różne sałatki, falafele – myślę więc, że jest to fajna opcja dla każdego.

Podczas kolacji organizowane były występy tańca brzucha, tańca tanoura czy pokazy z ogniem. Wszystkie zrobiły na nas bardzo duże wrażenie. W obozowisku istniała także możliwość wykonania sobie tatuaży z henną, przejażdżki na wielbłądzie czy zapalenia sziszy.

Czy warto?

Jeśli lubicie podziwiać niesamowite krajobrazy, to wycieczkę na pustynie bardzo polecam! Nie musicie korzystać akurat z quadów, jeśli nie lubicie tego typu transportu. Na pewno spore wrażenia przynosi także wycieczka pustynnym buggy czy samochodem terenowym. Ogólnie, byliśmy bardzo z wycieczki zadowoleni – przewodnik był super, samochód, którym dojeżdżaliśmy do poszczególnych punktów, bardzo komfortowy, jedzenie pyszne! 🙂

2 myśli na temat “Wycieczka quadami po pustyni w Dubaju – czy warto?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s