KRAKÓW

Ogród Świateł w Krakowie – czy warto?

W tym roku w Krakowie na terenie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema otwarto niezwykłą wystawę świetlną – Alicja w Krainie Czarów. Ogród Świateł. Miałam okazję odwiedzić ją już dwukrotnie, natomiast, czy rzeczywiście warto? Odpowiedź znajdziecie poniżej 😉

Alicja w Krainie Czarów. Ogród Świateł – informacje praktyczne

Tak, jak wspomniałam powyżej, wystawa Alicja w Krainie Czarów została otwarta na terenie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, przy Alei Pokoju 68 (naprzeciwko M1). Możecie tam dostać się komunikacją miejską – należy wysiąść na przystanku M1 al. Pokoju (z centrum dojeżdża tam m.in. tramwaj nt 14 czy nr 1).

Wystawa otwarta została 30 października 2020 i, według planu, ma być dostępna dla zwiedzających do 28 lutego 2021 roku.

Warto podkreślić, że mimo wprowadzonych ostatnio obostrzeń, atrakcja ta nie została zamknięta. W związku z tym śmiało możecie się do niej wybrać.

Na terenie wystawy znajdziecie wiele świetlnych instalacji, figur nawiązujących do Alicji w Krainie Czarów, są labirynty oraz liczne pokazy świetlne połączone ze świetną muzyką. Poza standardowymi pokazami, w weekend organizowane są specjalne pokazy laserowe. Naszym ulubionym pokazem była jednak chyba multimedialna choinka (już planujemy ponowną wizytę w ogrodzie, jak tylko spadnie śnieg ;)).

Wystawa Alicja w Krainie Czarów – cennik i godziny otwarcia

Wystawa czynna jest codziennie – od niedzieli do czwartku w godzinach 17.00-21.00, w piątki i soboty od 17.00 do 22.00. Warto jednak pamiętać, że ostatnie osoby wpuszczane są godzinę przed zamknięciem wystawy.

Ceny biletów:

  • w tygodniu bilet normalny kosztuje 24 złote, bilet ulgowy 19 złotych
  • w piątki, soboty, niedziele bilet normalny kosztuje 29 złote, bilet ulgowy 24 złote
  • dostępne są bilety rodzinne
  • dzieci do 3. roku życia za wstęp płacą 1 złoty

Bilety można kupować online na stronie wystawy: ogrodswiatel.pl.

Czy warto odwiedzić to miejsce?

Moim zdaniem, zdecydowanie tak! Jest to świetna atrakcja, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Pokazy oraz świetlne figury robią naprawdę sporę wrażenie! Mega się cieszę, że w Krakowie otwarto takie miejsce i, mam przeogromną nadzieję, że, mimo obecnej sytuacji, pozostanie ono otwarte do końca lutego. Jeśli jesteście mieszkańcami Krakowa lub planujecie w najbliższych tygodniach wizytę w tym mieście, serdecznie polecam Wam odwiedzić ten niesamowity Ogród Świateł. Mimo dużego zainteresowania, dzięki temu, że wystawa rozmieszczona jest na 6 hektarach, nie odczuwa się tak bardzo dużej ilości osób spacerujących po ogrodzie.

Dajcie znać, czy słyszeliście o tym miejscu? Może znacie inne atrakcje tego typu w innych miastach w Polsce?

4 myśli na temat “Ogród Świateł w Krakowie – czy warto?

  1. Mieszkam tak niedaleko od Krakowa i bardzo często tam bywam, a nie wiedziałam, że taki Ogród Świateł się tam znajduję. Będę musiała się wybrać, zobaczyć to na żywo, bo na zdjęciach wygląda naprawdę ciekawie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s