PODRÓŻE

Instagramowe miejsca w Łodzi.

Trzy tygodnie temu miałam okazje odwiedzić trzecie największe miasto w Polsce, stolice województwa łódzkiego, Łódź. Na blogu, z mojego wypadu pojawił się już wpis z filmowymi atrakcjami tego miasta –> Filmowa Łódź- miejsca, które musisz odwiedzić!, dzisiaj z kolei chciałabym przedstawić Wam instagramowe miejsca w Łodzi. Chcecie dowiedzieć się, jakie ciekawe atrakcje skrywa to miasto lub gdzie należy się udać, aby zrobić fajne zdjęcie na nasze konto na Instagramie? Serdecznie zapraszam Was do czytania!

ULICA PIOTRKOWSKA

Ulica Piotrkowska jest reprezentacyjną ulicą Łodzi, przy której znajdziemy wiele modnych restauracji czy ciekawych atrakcji. Spacerując wzdłuż Piotrkowskiej spotkać możemy kilka dużych kolorowych murali, z których znane jest miasto, zabytkowe kamienice czy interesujące instalacje. Jeśli tylko macie czas, serdecznie polecam Wam przespacerować się wzdłuż całego deptaku.

mural2piotrkowskapiotrkowska3

MUZEUM MIASTA ŁODZI

Jednym z muzeów, które miałam okazje odwiedzić w Łodzi jest, znajdujące się przy ulicy Ogrodowej 15, Muzeum Miasta Łodzi. Budynek zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ze względu na ciekawą ekspozycje oraz jego piękne, fotogeniczne wnętrza. Jedną z głównych wystaw jest prezentacja pomieszczeń pałacu rodziny Poznańskich, jednego z najbogatszych rodów fabrykanckich Łodzi w XIX wieku. Osobiście, najbardziej przypadła mi do gustu Wielka Sala Jadalniana, Sala Lustrzana oraz Główny Hall. Bilet na wystawy stałe oraz czasowe kosztuje 12 zł (bilet normalny) lub 8 zł (bilet ulgowy). Warto pamiętać, że środa jest dniem wolnego wstępu.

muzeum miasta

PALMIARNIA

Dużo zieleni, kwiaty czy palmy to elementy często przewijające się na zdjęciach na Instagramie. Łódź również daje możliwość nam zrobienia trochę bardziej egzotycznego ujęcia, dzięki swojej Palmiarni, znajdującej się niedaleko Muzeum Kinematografii, przy ulicy Piłsudskiego 61. Miejsce to zdecydowanie jest mniejsze w porównaniu np. z Palmiarniami w Krakowie czy Poznaniu, oferuje ona zwiedzającym trzy pawilony: śródziemnomorski, tropikalny i kaktusiarnię, natomiast możemy zobaczyć w nich wiele ciekawych, egzotycznych gatunków, które zrobią na nas spore wrażenie. Za wstęp do palmiarni zapłacimy, za bilet normalny, 10 zł, za bilet ulgowy 5 zł. Moim zdaniem cena ta jest trochę zawyżona, zwłaszcza, że podobnie cenowo wychodzi nas wstęp do ogrodu botanicznego w Krakowie (bilet normalne 9 zł) w którym do dyspozycji mamy sporej wielkości ogród na świeżym powietrzu i dwie obszerne szklarnie.

palmiarnia

ŁÓDZKIE PODWÓRKA

Niewątpliwie do jednych z najbardziej instagramowych miejsc w Łodzi zaliczają się ukryte podwórka na Śródmieściu. Warto odwiedzić zwłaszcza dwa najbardziej znane: Podwórko przy ulicy Piotrkowskiej 3, tzw. Pasaż Róży, na którym stworzono w 2005 roku piękną, szklaną mozaikę czy Podwórku przy ulicy Więckowskiego 4, na który, w 2018 roku, przeniesiono dwa obrazy Wojciecha Siudmaka – „Narodziny Dnia” i „Ptaki w raju”. Oba te miejsca przyciągają wielu turystów, którzy chcą sfotografować te ukryte, małe dzieła sztuki. Poza nimi, warto trochę pobłądzić i poodwiedzać podwórka zlokalizowane zwłaszcza przy ulicy Piotrkowskiej, które zainspirować nas mogą do wielu ciekawych kadrów.

pasaż różypasaż róży2

podwórko2

MANUFAKTURA

Jednym z najbardziej znanych miejsc w Łodzi jest kompleks budynków zwany Manufakturą, w którym obecnie znajdziemy galerie handlową, kino, muza czy liczne restauracje. Na kompleks składa się szereg ceglanych, pięknie odrestaurowanych budynków, które powstały tutaj pod koniec XIX wieku jako fabryka Izreala Poznańskiego. Jest to zdecydowanie obowiązkowy punkt podczas wizyty w Łodzi, w którym, poza ciekawie spędzonym czasem, możecie zrobić bardzo interesujące zdjęcia na Wasze konta w mediach społecznościowych.

manufakturamanufaktura2

OFF PIOTRKOWSKA

Łódzkim odpowiednikiem Dolnych Młynów w Krakowie jest, mieszczący się na terenie dawnej tkalni i przędzalni, kompleks Off Piotrkowska. Znajdziemy tutaj wiele modnych knajp, restauracji, ale także pracownie projektantów, showroomy czy przestrzenie wystawiennicze. Stare, ceglane budynki tworzą bardzo ciekawy krajobraz i będą idealnym tłem dla naszych zdjęć z Łodzi.

SOBÓR ŚW. ALEKSANDRA NEWSKIGO

Zdecydowanie najbardziej instagramowym budynkiem w Łodzi jest, mieszczący się przy ulicy Jana Kilińskiego 56, Sobór św. Aleksandra Newskiego. Został on zbudowany w latach 1880-1884 w stylu bizantyjskim i obecnie należy do najpiękniejszych cerkwi w Polsce. Będąc w Łodzi, koniecznie zarezerwujcie sobie czas, aby zobaczyć ten budynek.

cerkiewcerkiew2

Znacie powyższe miejsca w Łodzi? A może kojarzycie inne ciekawe atrakcje, które warto odwiedzić w tym niezwykłym, wyróżniającym się mieście?

Dajcie koniecznie znać w komentarzach! 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie i miłego dnia/ wieczoru Wam życzę!

 

Reklama

5 myśli na temat “Instagramowe miejsca w Łodzi.

  1. Pasaż Róży to jedno z moich ulubionych miejsc… ☺️ Polecam też Księży Młyn. Trochę jak katowicki Nikisz ze swoistym klimatem 🙂obecnie dużo się tam dzieje i miasto stawia na renowację tych zabudowań

    Polubienie

  2. Przepiękna Łódź! ❤️ od dawna ciągnie mnie do tego miasta, chciałabym zostać tam kiedyś na dłużej! Jak dotąd byliśmy tylko przejazdem, na chwilę zatrzymaliśmy się jedynie podczas Light Move Festival. 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s