INNE

Książkowe inspiracje- luty.

Ostatnio trochę więcej czasu poświęcałam na czytanie książek. Efektem tego jest dzisiejszy wpis, w którym chciałabym przedstawić Wam trzy pozycje, do których przeczytania serdecznie Was zachęcam! 🙂 Standardowo, są to trzy bardzo różne książki- horror Grahama Mastretona, powieść Tayari Jones i kolejna książka Pani Bukowej „Wielki Ogarniacz Życia we 2”. Jeśli szukacie ciekawych propozycji do czytania, serdecznie zapraszam Was do dzisiejszego wpisu! 🙂

2019-02-24 08.26.02 1

„Nasze małżeństwo” Tayari Jones

Na książkę „Nasze małżeństwo” od wydawnictwa otwartego czekałam z zaciekawieniem, gdyż miał być to mój pierwszy kontakt z twórczością autorki, Tayari Jones. Książka opowiada historię młodego małżeństwa: Roya i Celestial, którzy, w wyniku niespodziewanego zbiegu okoliczności, zostają rozdzieleni na długie lata- Roy zostaje niesłusznie skazany i trafia do więzienia, Celestial jako żona skazańca, stara się ułożyć swoje życie od nowa.

2019-01-20 05.23.44 1

Książka podzielona jest na części, w których to naprzemiennie głos dostają poszczególni bohaterowie historii- pozwala to na bliższe ich poznanie, ale także w pewnym stopniu, na zrozumienie motywów ich działania. Mimo że opowieść jest dość prosta, niezwykle porusza i skłania do myślenia.

Serdecznie polecam ją wszystkim tym, którzy lubią historię trudnych związków, pełne emocji i niespodziewanych zwrotów akcji.

„Infekcja” Graham Mastreton

Książką, która zrobiła ostatnio na mnie spore wrażenie jest najnowsza pozycja Grahama Mastretona od wydawnictwa albatros. Uwielbiam horrory, zarówno te filmowe, jak i książkowe- kiedy więc tylko zobaczyłam okładkę „Infekcji”, wiedziałam, że muszę ją przeczytać.

2019-02-24 08.26.04 1

Książka opowiada historię profesor Anny Grey, cenionej na świecie epidemiolog, i jasnowidza Harry’ego Erskine, którzy muszą stawić czoła strasznej chorobie, która zaczyna dziesiątkować mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Przez większość czytania, książka mnie pochłonęła- poza szalejącym, dziwnym wirusem, znajdziemy w niej przemawiające trupy, zakonnice zwiastujące śmierć czy demony chcące zemścić się na przodkach swoich oprawców. Zawiodłam się trochę banalnym i przeciętnym zakończeniem historii, mimo to, i tak byłam pod wielkim wrażeniem tej pozycji.

Warto podkreślić, że „Infekcja” jest 6. tomem serii „Manitou” Mastretona, jednak, mimo że był to mój pierwszy kontakt z tym autorem, nie odczułam braku znajomości poprzednich tomów.

Książkę czytało mi się świetnie! Jest to pozycja ciekawa i zdecydowanie warta zapoznania, szczególnie dla wszystkich tych, których, tak, jak ja, uwielbiają czytać horrory.

2019-02-17 03.10.01 1

„Wielki Ogarniacz Życia we 2” Pani Bukowa

Na koniec, pozycja lekka, która rozbawi Was do łez- „Wielki Ogarniacz Życia we 2” napisany przez Panią Bukową. O pierwszej części pisałam Wam jakiś czas temu temu -> Dwie książki, które gorąco polecam! ; autorką obu pozycji jest znana z Facebooka oraz Instagrama, Pani Bukowa, która zamieszcza w swoich mediach społecznościowych różne życiowe sentencje, nawiązujące do związków, pracy czy codziennych sytuacji.

2019-02-24 08.26.03 1

Tym razem, za swój główny cel obiera ona związki- przedstawiając różnice dzielące kobiety oraz mężczyzn. Autorka poprzez swoją książkę pragnie pokazać wszystkim w bardzo zabawny sposób, jak być razem i się nie pozabijać. Podobnie, jak w części pierwszej, jest to świetny mix różnych opowieści, żartobliwych rysunków oraz cytatów, które niewątpliwie poprawią nam humor nawet w najbardziej ponury dzień.

Znajdziemy tutaj wiele odpowiedzi na trudne pytania, m.in. Jak wytrzymać shopping?, Jak prawić komplementy? czy Dlaczego 37-stopniowa gorączka zabija faceta? Jest to idealna pozycja, która bez wątpienia poprawi nam humor w gorszy dzień.

2019-02-24 08.26.03 2

A Wy? Czytaliście ostatnio coś fajnego? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie i miłego dnia/ wieczoru Wam życzę!

Jedna myśl na temat “Książkowe inspiracje- luty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s