PODRÓŻE

WORLD TRAVEL SHOW

Witam Was serdecznie!

W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić Wam krótko imprezę, w której miałam okazję uczestniczyć pod koniec października- organizowany po raz trzeci, World Travel Show. World Travel Show to wielka impreza turystyczna, która przyciąga tłumy osób pasjonujących się podróżami, licznych fotografów, blogerów, podróżników, którzy w ciągu trzech dni trwania imprezy mogą bliżej zapoznać się z interesującymi ich tematami lub miejscami turystycznymi.

Tegoroczna impreza odbywała się dokładnie od 19 do 21 października 2018 roku w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. Zajmowała ona kilka hal tematycznie podzielonych na podróże, jachty czy kampery. Mnie osobiście interesowały jedynie hale poświęcone podróżowaniu, natomiast, muszę powiedzieć, że miejsce zorganizowane na kampery i jachty robiło naprawdę spore wrażenie.

Na targach znajdowało się kilka scen, na których praktycznie przez cały czas prowadzone były bardzo ciekawe i zróżnicowane prelekcje. Można było tam spotkać m.in. panią Martynę Wojciechowską, pana Wojciecha Cejrowskiego czy pana Aleksandra Dobę. Oprócz tego na scenach występowało wielu świetnych youtuberów czy blogerów- m.in. Globstory, Busem przez świat czy Autostopem przez życie, którzy przyciągali całe tłumy wiernych czytelników i subskrybentów.

ORGANIZACJA

Mimo że impreza była ogromnym przedsięwzięciem, uważam, że była zorganizowana bardzo dobrze- porównując ją np. do wydarzeń w naszym krakowskim EXPO, nie mam się tam praktycznie do czego przyczepić. Mimo tłumów nie było problemów z przemieszczaniem się, opóźnienia w wystąpieniach zdarzały się sporadycznie, na miejscu zorganizowano liczne foodtrucki, przy których można było odpocząć w przerwie pomiędzy wystąpieniami. Dodatkowo, organizatorzy zapewnili darmowy autobus dla uczestników, który kursował co 30 minut z i do centrum Warszawy.

CENY BILETU

W sprzedaży dostępnych było kilka rodzajów biletów: ulgowe, normalne i weekendowe. Dzieci do 7. roku życia miały darmowy wstęp na targi.
Ceny zaczynały się od 10/ 30 zł (bilet ulgowy/normalny) a kończyły na 30/60 zł (bilet ulgowy/normalny) za bilet weekendowy (istniała także możliwość zakupu pojedynczego biletu na sobotę lub niedzielę, który kosztował 20 zł za bilet ulgowy i 40 zł za bilet normalny).                                                                                                                                               W ofercie dostępny był również bilet na Strefę Podróżnika,który dodatkowo umożliwiał dostęp do kawiarenki podróżników, w istniała możliwość spotkania się i porozmawiania z podróżnikami występującymi na targach.

Mimo że zazwyczaj nie przepadam za tego typu rodzaju wydarzeniami, muszę powiedzieć, że World Travel Show zrobiło na mnie ogromnie pozytywne wrażenie! Spotkałam wielu wspaniałych ludzi, wysłuchałam liczne, ciekawe wystąpienia, dowiedziałam się mnóstwa przydatnych informacji z zakresu podróżowania oraz fotografii (w specjalnie przygotowanej strefie wiedzy Olympus). Uważam, że jest to świetna impreza dla wszystkich osób, które choćby w niewielkim stopniu interesują się podróżami. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji odwiedzić World Travel Show, to serdecznie polecam Wam wybrać się tam za rok! 🙂

Kończąc, serdecznie dziękuję Wam za odwiedziny i miłego dnia/wieczoru Wam życzę! 🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s