KRAKÓW

GALERIA FIGUR STALOWYCH W KRAKOWIE- czy warto?

Ponad miesiąc temu, wrzuciłam na bloga wpis poświęcony 7 ciekawym, krakowskim wystawom czasowym. Znalazła się wśród nich, wystawiana w Muzeum Inżynierii Miejskiej w okresie od 29 listopada 2017 do 30 czerwca 2018, Galeria Figur Stalowych. Miałam okazję ją jakiś czas temu odwiedzić i dzisiaj chciałbym Wam odpowiedzieć na pytanie, czy ostatecznie warto ją zobaczyć?

Wystawa obejmuje kilkadziesiąt figur stalowych przedstawiających modele samochodów, postacie z bajek czy filmów. Spotkać tu możemy m.in. Shreka, Minionki, Spider-mana czy tytułowy tron z „Gry o tron”. Warto wiedzieć, że wszystkie wystawiane tu rzeźby to praca ręczna, do ich stworzenia nie wykorzystywano żadnych odlewów czy maszyn. Bardzo dużym plusem, szczególnie dla młodszych odwiedzających, jest możliwość dotykania, a nawet wsiadania na eksponaty.

Tak, jak wspominałam na początku wystawa znajduje się w Muzeum Inżynierii Miejskiej, przy ulicy Wawrzyńca 15, w jednym z dawnych budynków zajezdni tramwajowej. Możemy ją zwiedzać od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00-20.00. Bilety kosztują od 19zł (bilet ulgowy grupowy) do 35zł (bilet normalny), jest jednak możliwość kupienia biletów łączonych na wystawę „Galeria Figur Stalowych” oraz pozostałe wystawy muzeum w cenie: bilet normalny: 45zł, bilet ulgowy: 30zł.

Jest to niewątpliwie ciekawa propozycja, zarówno dla Najmłodszych, jak trochę Starszych. Dzięki niej możemy stanąć oko w oko z potężnym Transformerem, zrobić sobie zdjęcie z Królikiem Bugsem czy wsiąść za kierownicę jednej z wypaśnych bryk. Mimo że cena wstępu jest, moim zdaniem trochę wygórowana, uważam, że Galerię Figur Stalowych warto zobaczyć, bo jest to miejsce niewątpliwie wyróżniające się na turystycznej mapie Krakowa. Oprócz ceny, niewielkim minusem jest to, że wszystkie eksponaty znajdują się w jednej sali, przez co nie ma tutaj wielkiego elementu zaskoczenia- zaraz po wejściu naszym oczom od razu ukazują się wszystkie prezentowane figury. Mimo wszystko, praca, jaka została włożona w przygotowanie galerii oraz samo wykonanie mogą zrobić na odwiedzającym spore wrażenie.

5 myśli na temat “GALERIA FIGUR STALOWYCH W KRAKOWIE- czy warto?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s