INNE

IN LAST MONTH- MAJ

I już prawie połowa roku 2017 za nami- nawet nie zauważyłam, kiedy ten czas minął. Jeśli chodzi o maj- trochę się u mnie działo: kilka wyjazdów, kilka zmian zawodowych i prywatnych, ale będę go wspominać bardzo miło, w końcu, to mój ulubiony miesiąc w roku 🙂

1. Na początku maja wybrałam się na całodniową wycieczkę do Warszawy- trochę pozwiedzałam, odkryłam super miejscówkę na dachu Biblioteki UW i zjadłam pyszne śniadanie w Charlotte na Placu Grzybowskim. Po więcej szczegółów, serdecznie zapraszam Was na wpis: 10 rzeczy, które trzeba zrobić będąc w Warszawie oczami Krakusa.

2. W maju odwiedziłam także Katowice- podczas wyjazdu pierwszy raz udało mi się odwiedzić chorzowski ogród zoologiczny. Niestety, nie starczyło mi już czasu, aby przespacerować się po Parku Śląskim, ale to niewątpliwie nadrobię podczas kolejnej wizyty w tamtych okolicach.

3. 19 maja miało także miejsce jedno z moich ulubionych krakowskich wydarzeń- Noc Muzeów. W tym roku udało mu się zwiedzić trzy placówki: Muzeum Geologiczne na ul. Senackiej, Kamienicę Hipolitów na Małym Rynku i ogród botaniczny. Tym ostatnim byłam bardzo rozczarowana- z opisów z poprzednich lat, wyobrażałam sobie to miejsce w trakcie trwania Nocy Muzeów jako miejsce mega klimatyczne, romantyczne, oświetlone- lekko oświetlona była tylko główna ścieżka do Dużej Palmiarni, w momencie, kiedy ktoś chciał się zapuścić w jakąś inną część ogrodu, musiał wspomagać się latarką lub świecić sobie telefonem.

4. Maj to także miesiąc moich urodzin. Podczas urodzinowego spaceru, przez przypadek udało mi się trafić do ciekawej, niewielkiej knajpki w okolicach Rynku Podgórskiego- Absurdalia Cafe, gdzie, przy dobrej kawie lub soku, możecie pograć sobie w różne gry planszowe.

5. W minionym miesiącu udało mi się także wybrać na porządny, długi spacer po Podgórzu, podczas którego odwiedziłam okolice Rynku Podgórskiego oraz Kamieniołomu Liban. Jeśli macie wolną chwilę, to serdecznie polecam wybrać się Wam w tamte rejony ze względu na ich duże walory historyczne oraz estetyczne- kolorowe schody, Kościół św. Józefa, Kopiec Krakusa, Rezerwat Bonarka to tylko przykłady ciekawych miejsc, które można tam zobaczyć.

6. Oprócz Podgórza, w maju kilkakrotnie odwiedzałam Żydowski Kazimierz (m.in. te spacery zaowocowały powstaniem kolejnego wpisu o krakowskich graffiti: W poszukiwaniu krakowskich bazgrołów cz. 2):

7. Oczywiście nie zabrakło także standardowych spacerów po Starym Mieście:

Przy okazji chciałabym Wam polecić, moim zdaniem, najlepsze lody w Krakowie. Nie mówię tutaj o „GoodLood” czy lodach ze Starowiślnej, bo uważam, i jedne, i drugie za mega przereklamowane. Jeśli będziecie w okolicach Rynku, wybierzcie się na ulicę Grodzką- znajduje się tam mała budka z lodami z Krzeszowic, które moim zdaniem biją wszystkie tego typu desery na głowę.

8. W maju miałam przyjemność kilka razy wybrać się do kina i, z filmów, które widziałam, chciałabym Wam serdecznie polecić dwie pozycje: najnowszych Piratów z Karaibów i thriller „Uciekaj!”. Oba te filmy, mimo że różne,  bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.

Jak już wspominałam wyżej, maj to mój ulubiony miesiąc- wszędzie kwitnie bez, nareszcie jest ciepło i… w końcu pojawiły się truskawki 😉

IMG_20170521_112014_370

Dajcie proszę znać, jak Wam minął maj? Może byliście w jakimś fajnym miejscu, widzieliście jakiś ciekawy film albo odkryliście jakąś świetną knajpkę niedaleko domu? 🙂

Mam nadzieję, że będziecie go wspominali z uśmiechem na twarzy! Dzięki wielkie za odwiedziny- miłego wieczoru/ dnia Wam życzę 😉

 

3 myśli na temat “IN LAST MONTH- MAJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s